Лікування вегетосудинної дистонії


Всі захворювання

vegetososudist diston 3

Санаторій «Куяльник» має добрий досвід у лікуванні такого діагнозу як вегето-судинна дистонія.

Дане захворювання включає дуже багато симптомів і проявів. Це захворювання ховається під багатьма масками. Даний діагноз на сьогоднішній день не є самостійним захворюванням, а як правило лише наслідком у порушенні функціонального стану центральної нервової та вегетативної систем. Приводить до порушення загального стану та самопочуття, проявляється функціональними порушеннями та розладами у роботі різних органів та систем.

Ще вегето-судинну дистонію називають як «вегетативна дисфункція», або вегетоневроз, невроз серця, нейроциркуляторна дистонія, панічна атака. Також ВСД може бути наслідком будь-якого патологічного процесу в організмі людини, або бути наслідком простої перевтоми, наслідком психо-емоційних навантажень, може розвинутися після перенесеного стресу гострого або хронічного, наслідком невлаштованості в особистому житті і так далі.

Тому кажуть, що один із найвірніших способів лікування дистонії – знайти та усунути її причину. Але безперечно цей патологічний стан виникає через порушення в роботі нашої вегетативної нервової системи.

Хворі часто скаржаться на головний біль, запаморочення, порушення сну, біль у суглобах, міалгії, невротичні розлади (дратівливість, неспокій, тривога, перепади настрою).

На фоні застосування заспокійливих засобів та медикаментозного лікування, санаторій «Куяльник» пропонує бальнео-грязелікування з широким спектром процедур, які дуже благотворно впливають на хворих на вегето-судинну дистонію. Так як до складу рапи входять мікроелементи, практично вся таблиця Менделєєва міститься дуже багато йоду і брому. Тому після прийому курсу лікування на «Куяльнику» впорядковується центральна і вегетативна нервові системи.

Рапа та грязелікування призводять до зміни функції системи гіпоталамус-гіпофіз-кора надниркових залоз. Реакція гіпофіз-андренокортикальної системи на грязьові процедури протікає за типом стресорних факторів. Наприкінці курсу грязелікування підвищується рівень адреналіну та тонус симпатичного відділу вегетативної нервової системи, тобто активізується адапційно-трофічна функція симпатичної нервової системи, тобто відбувається «повне вегетативне перемикання». Таким чином бруд і ропа мають потужну седативну дію, імуномодулюючим, розслаблюючим ефектами. Хворі відчувають значне покращення загального стану організму.

Хворі з діагнозом ВСД можуть отримувати такі процедури як хвойно-рапні ванни, бромно-рапні ванни, рапний басейн, душ Шарко, підводний гідромасаж, газо-грязьові ванни, грязьові аплікації, грязьові компреси, електросон, аромотерапія, психотерапія, клімато «Куяльник», фізіопроцедури (електрофорез, ампліпульс, інтердин, магнітолазер, магнітотерапія, дарсонваль).