Купання у лимані


Всі процедури

kupanija v limane900 3

Ліманотерапія — купання в лимані є поєднаним впливом води, сонця, повітря та рухів на організм.

Дія організм купань і плавання більш виражено проти загальними ваннами, т.к. при купанні тіло стикається з великою масою води нижчої температури, ніж температура тіла. При попаданні у водне середовище відбуваються як якісні, так і кількісні зміни організму, що у звичайних умовах знаходиться у повітряному середовищі. Тиск на шкіру більшої чи меншої маси води (залежить від занурення) відбивається на його функціональному стані, на кровообігу шкіри, а отже, і на всій системі кровообігу. При зануренні у воду тіло людини втрачає дев’ять десятих своєї ваги. Таким чином, створюються умови, близькі до умов невагомості. Це дозволяє займатися активною гімнастикою і тим хворим, у яких сила м’язів ослаблена та недостатня для активних рухів на повітрі.

Відмінною особливістю дії купання є те, що воно супроводжується м’язовою роботою – це викликає своєрідні реакції терморегуляції нервово-судинної системи. Крім теплового та механічного впливу слід враховувати і вплив хімічного фактора. Тіло постійно контактує з розчиненими мінеральними речовинами, як під час купання на лимані, так і після нього – дія «сольового плаща». Враховуючи склад лиманної рапи та її концентрацію – це вплив дуже вагомий за своїм лікувальним ефектом.

Починати купання можна за температури повітря не нижче 23°С, а води – не нижче 18°С.
Входити у воду потрібно відразу, попередньо змочивши обличчя та голову.
У воді треба рухатися, найкраще плавати.

В умовах санаторію Куяльник хворим, які отримують водні чи грязьові процедури, купання на лимані рекомендується за 2 години до процедур або через 2 години після них.

Купання можна приймати щодня.

Найкращий час для купань:

ранковий годинник — з 8° до 11° годину.
вечірні години — з 17° до 18° годину.

Купання починають з 2-3 хвилин, доводячи до 15 хвилин (не більше).

Показання для купання у відкритих водоймах

  • Захворювання опорно-рухового апарату,
  • гінекологічні захворювання поза фазою загострення,
  • хвороби обміну речовин (подагра, ожиріння),
  • захворювання серцево-судинної та нервової системи без порушення коронарного та мозкового кровообігу (при недостатності кровообігу не вище 1 ст. купатися найкраще через 1-1 5 години після легкого сніданку).